A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, молоді та спорту
Мостиської міської ради Львівської області

СЕРТИФІКАЦІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ

ЛИСТ ДСЯО  № -1-16/20 від 03.01.2024 р.«Про деякі питання проведення сертифікації педагогічних працівників у 2024 році»

Повідомляємо, що у 2024 році мають змогу взяти участь у сертифікації такі категорії педагогічних працівників: • учителі початкових класів;

• учителі математики, які забезпечують реалізацію нового Державного стандарту на першому циклі базової загальної середньої освіти;

• вчителі української мови і літератури, які забезпечують реалізацію нового Державного стандарту на першому циклі базової загальної середньої освіти;

• вчителі навчальних предметів (інтегрованих курсів) громадянської та історичної освітньої галузі та/або освітньої галузі «Суспільствознавство» (всесвітньої Історії, вступу до історії України та громадянської освіти, громадянської освіти, історії України, основ правознавства, курсів «Досліджуємо історію і суспільство», «Історія: Україна і світ», «Україна і світ: вступ до історії та громадянської освіти»)

Сертифікація педагогічних працівників – пріоритет сучасного вчителя для вдосконалення власної педагогічної майстерності. Запрошуємо творчих та активних вчителів долучитись до процедури зовнішнього забезпечення якості освіти – сертифікації педагогічних працівників. Реєстрація відбуватиметься з 15 до 30 січня 2024 року у два етапи:

• основний етап з 15 до 25 січня - у межах граничної кількості для Львівської області;

• додатковий етап з 26 до 30 січня - у межах граничної кількості для України. Відповідно до наказу Міністерства освіти та науки України від 01.12.2023 №1464 «Про деякі питання проведення сертифікації педагогічних працівників у 2024 році» для Львівської області визначено граничну кількість вчителів за категоріями:

• для вчителів початкових класів – 106;

• для вчителів математики, які забезпечують реалізацію нового Державного стандарту на першому циклі базової загальної середньої освіти - 89;

• для вчителів української мови і літератури, які забезпечують реалізацію нового Державного стандарту на першому циклі базової загальної середньої освіти - 85;

• для вчителів навчальних предметів (інтегрованих курсів) громадянської та історичної освітньої галузі та/або освітньої галузі «Суспільствознавство» (всесвітньої Історії, вступу до історії України та громадянської освіти, громадянської освіти, історії України, основ правознавства, курсів «Досліджуємо історію і суспільство», «Історія: Україна і світ», «Україна і світ: вступ до історії та громадянської освіти») -

Просимо довести цю інформацію до відома зазначених вище категорій педагогічних працівників.

Якісна освіта - наша спільна відповідальність, тож сподіваємося на подальшу плідну співпрацю.

__________________________________________________________________________________________________

Цьогоріч сертифікація педагогів уперше буде поширена на вчителів української мови і літератури та математики, які викладають ці предмети у 5–6 класах.

З 1 до 11 серпня вчителі математики та української мови і літератури, які забезпечують реалізацію нового Державного стандарту на першому циклі базової загальної середньої освіти, зможуть зареєструватися для проходження сертифікації.

У пілотній сертифікації зможуть узяти участь по 500 учителів математики та української мови і літератури.

Зареєструватись для участі в сертифікації цьогоріч зможуть педагоги зі стажем педагогічної роботи не менш ніж два роки, які за основним місцем роботи працюють на посаді вчителя математики чи вчителя або української мови і літератури, або української мови, або української літератури.

Водночас учителі, які працюють у закладах освіти за відповідним профілем за сумісництвом чи суміщенням, а також керівники та їхні заступники, які мають педагогічне навантаження з відповідних предметів у 5–6 класах, не зможуть узяти участі в сертифікації.

Сертифікація педагогів складається з трьох етапів, що відбуваються послідовно один за одним, а саме із:

 • незалежного тестування учасників сертифікації (відповідальний за проведення Український центр оцінювання якості освіти);
 • самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності (відповідальна за проведення Державна служба якості освіти);
 • вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації (відповідальна за проведення Державна служба якості освіти).

Потенційним учасникам сертифікації необхідно заздалегідь ознайомитися з процедурою реєстрації й підготувати комплект реєстраційних документів, зокрема довідку із закладу освіти, де вони працюють за основним місцем роботи за відповідним профілем.

Процедура реєстрації

Щоб успішно зареєструватися для участі в пілотній сертифікації педагогічних працівників, потрібно виконати низку послідовних дій.

Спочатку необхідно ознайомитися з Положенням про сертифікацію педагогічних працівників.

Після цього майбутній учасник сертифікації має підготувати необхідні документи:

 • копію паспорта громадянина України, а в разі його відсутності – іншого документа, що посвідчує особу;
 • копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера фізичної особи – платника податків або картки платника податків (для особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, – копію сторінки паспорта громадянина України, на якій зроблено відмітку з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім осіб, які отримали паспорт громадянина України у формі картки);
 • довідку із закладу освіти, у якому працює педагогічний працівник.

Потім учасник має створити й оформити реєстраційну картку-заяву, скориставшись спеціальним сервісом.

Щоб зареєструватися для проходження сертифікації, у рубриці «Сертифікація педагогічних працівників (незалежне тестування)» необхідно натиснути кнопку «Реєстрація». Перейшовши на сторінку реєстрації, потрібно:

 • уважно зазначити дані у реєстраційній формі;
 • згенерувати бланк реєстраційної картки-заяви та роздрукувати його;
 • заповнити власноруч заяву, зазначивши у ній бажання взяти участь у сертифікації.

Важливо: якщо буде сформовано граничну кількість бланків реєстраційних карток-заяв згідно із квотою учасників сертифікації, установленою МОН, то програма не дасть можливості створити реєстраційну картку-заяву.

Реєстраційні документи

Учасник має сформувати комплект із таких реєстраційних документів:

1) оформлена реєстраційна картка-заява;

2) копія паспорта громадянина України (сторінки з фотокарткою, прізвищем, ім’ям та по батькові), а в разі його відсутності – іншого документа, що посвідчує особу педагогічного працівника;

3) копія одного з таких документів:

 • довідки про присвоєння ідентифікаційного номера фізичної особи – платника податків, або картки фізичної особи – платника податків, або сторінки паспорта, на якій зроблено відмітку з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків;
 • сторінки паспорта, на якій зроблено відмітку про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта (для особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків);

4) довідка із закладу освіти, у якому працює педагогічний працівник.

У разі потреби слід надати копію свідоцтва про зміну імені (прізвища, власного імені, по батькові), та / або свідоцтва про шлюб, та / або свідоцтва про розірвання шлюбу (для осіб, у документах яких є розбіжності в персональних даних).

Важливона копіях документів напишіть Згідно з оригіналом (без лапок), поставте підпис, зазначте свої ініціали та прізвище й дату засвідчення копії.

Після цього учасник має надіслати комплект документів рекомендованим поштовим відправленням до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти.

Дату подання реєстраційних документів визначають за відбитком штемпеля відправлення на поштовому конверті. Усі документи для вчителів початкової школи мають бути надіслані не пізніше 11 серпня.

Педагоги, які успішно пройшли процедуру реєстрації, отримають повідомлення учасника сертифікації.

Регіональний центр надсилатиме рекомендованим поштовим відправленням на зазначену в реєстраційній картці-заяві адресу повідомлення про результати реєстрації, а зареєстрованим учасникам – логін та пін-код доступу до кабінету учасника сертифікації на сайті УЦОЯО.

Причини відмови в реєстрації

Регіональний центр може відмовити заявникові в реєстрації для участі в сертифікації через:

 • ненадання документа (-ів), що підтверджує (-ють) достовірність інформації, зазначеної в реєстраційній картці-заяві;
 • надання недостовірної інформації;
 • неналежного оформлення документів, необхідних для реєстрації;
 • подання реєстраційних документів особою, яка відповідно до вимог законодавства не має права на проходження сертифікації;
 • надання / надсилання реєстраційних документів після завершення встановленого строку реєстрації.

Також педагогічний працівник може за власним бажанням відмовитися від участі у сертифікації та надіслати рекомендованим поштовим відправленням, електронною поштою або доставити нарочно до відповідного регіонального центру письмову заяву (у довільній формі) чи її скановану копію, до якої має бути додано копію (скановану копію) документа, що посвідчує особу.

Відповідна заява має надійти до регіонального центру не пізніше ніж за два тижні до початку незалежного тестування.

За матеріалами Українського центру оцінювання якості освіти.

 

Сертифікація педагогічних працівників – це зовнішнє оцінювання професійних компетентностей педагогічного працівника, що здійснюється шляхом незалежного тестування, самооцінювання та вивчення практичного досвіду роботи.

Метою сертифікації є виявлення та стимулювання педагогічних працівників з високим рівнем професійної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню.

Сертифікація складається з трьох етапів, що відбуваються послідовно один за одним, а саме із:

1) незалежного тестування учасників сертифікації (проводить Український та регіональні центри оцінювання якості освіти);

2) самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності (проводить Державна служба якості освіти та її територіальні органи);

3) вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації (проводить Державна служба якості освіти та її територіальні органи).

До кожного наступного етапу допускатимуться ті учасники, які успішно пройшли попередній.

Педагогічні працівники беруть участь у сертифікації виключно на добровільних засадах і можуть відмовитися від участі на будь-якому її етапі.

 

Положення про сертифікацію

Деякі питання сертифікації 2022 року

Анкета самооцінювання

Зразок тестів

Методичні рекомендації щодо створення, змісту та завантаження е-портфоліо

АНКЕТА САМООЦІНЮВАННЯ учасником сертифікації власної педагогічної майстерності

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ щодо заповнювання анкети самооцінювання учасником сертифікації власної педагогічної майстерності

ЗНО для вчителів

 

Нормативні документи

Закон України від 05.09.2017 №2145-VIIІ «Про освіту»


Постанова КМУ від 19.02.2020 «Про встановлення доплати педагогічним працівникам за успішне проходження сертифікації»


Постанова КМУ від 24.12.2019 №1094 «Про внесення змін до Положення про сертифікацію педагогічних працівників» 


Постанова КМУ від 27.12.2018 №1190 «Про затвердження Положення про сертифікацію педагогічних працівників»


наказ Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 23.12.2020 №2736

 


НАКАЗИ МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

 

від 27.02.2023 №208 «Про затвердження програм незалежного тестування фахових знань та вмінь учителів української мови і літератури та математики закладів загальної середньої освіти»


від 10.02.2023 №136 «Про організацію незалежного тестування професійних компетентностей учасників сертифікації педагогічних працівників у 2023 році»


від 16.01.2023 №35 «Про деякі питання проведення сертифікації педагогічних працівників у 2023 році»


від 01.06.2022 №513 «Про організацію незалежного тестування професійних компетентностей учасників сертифікації педагогічних працівників у 2022 році»


від 05.04.2022 №294 «Про затвердження програми незалежного тестування фахових знань та вмінь учителів початкових класів закладів загальної середньої освіти»


від 30.03.2022 №278 «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 04.01.2022 №3»


від 04.01.2022 №3 «Про деякі питання проведення сертифікації в 2022 році»


від 04.12.2020 №1522 «Про деякі питання проведення сертифікації педагогічних працівників у 2021 році»


від 26.12.2019 №1634 «Про деякі питання проведення сертифікації в 2020 році»


від 14.01.2019 №33 «Про затвердження програми незалежного тестування фахових знань та умінь учителів початкової школи»


Лист Міністерства освіти і науки України «Щодо результатів сертифікації вчителів початкових класів у 2019 році»


від 25.07.2019 №1029 «Про затвердження Порядку використання приміщень закладів освіти для проведення незалежного тестування фахових знань та вмінь учасників сертифікації педагогічних працівників»


від 29.12.2018 №1486 «Про встановлення строків подання реєстраційних документів педагогічними працівниками, які бажають пройти сертифікацію у 2019 році»


 

НАКАЗИ УКРАЇНСЬКОГО ЦЕНТРУ ОЦІНЮВАННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ

від 27.01.2023 №9 «Про затвердження графіка проведення у 2023 році незалежного тестування фахових знань та вмінь учасників сертифікації»


від 27.01.2023 № 8 «Про затвердження Правил проходження у 2023 році незалежного тестування фахових знань та вмінь учасників сертифікації»


від 23.01.2023 №6 «Про затвердження Загальної характеристики тесту незалежного тестування фахових знань та умінь учителів початкових класів, які виявили бажання взяти участь у сертифікації педагогічних працівників у 2023 році»


від 20.01.2023 №5 «Про затвердження Схеми нарахування балів за виконання завдань тесту незалежного
тестування фахових знань та умінь учителів початкових класів, які виявили бажання взяти участь у сертифікації педагогічних працівників у 2023 році»


від 18.07.2022 №55 «Про затвердження Правил проходження у 2022 році незалежного тестування фахових знань та умінь учасників сертифікації»


від 18.07.2022 №54«Про затвердження графіка проведення у 2022 році незалежного тестування фахових знань та умінь учасників сертифікації»


від 15.04.2022 №27 «Про затвердження Загальної характеристики тесту незалежного тестування фахових знань та умінь учителів початкових класів, які виявили бажання взяти участь у сертифікації педагогічних працівників у 2022 році»


від 15.04.2022 №28 «Про затвердження Схеми нарахування балів за виконання завдань тесту незалежного
тестування фахових знань та умінь учителів початкових класів, які виявили бажання взяти участь у сертифікації педагогічних працівників у 2022 році»


 

від 18.12.2020 №216 «Про затвердження Правил проходження у 2021 році незалежного тестування фахових знань та умінь учасників сертифікації»


 

від 21.01.2020 №13 «Правила проходження в 2020 році незалежного тестування фахових знань і вмінь учасників сертифікації»


від 14.01.2020 № 9 «Деякі питання проведення незалежного тестування професійних компетентностей педагогічних працівників у 2020 році»


від 08.01.2020 №6 «Про затвердження Загальної характеристики тесту незалежного тестування фахових знань та умінь учителів початкових класів, які виявили бажання взяти участь у сертифікації педагогічних працівників у 2020 році»


від 09.01.2020 № 7 «Про затвердження Схеми нарахування балів за виконання завдань тесту незалежного тестування фахових знань та умінь учителів початкових класів, які виявили бажання взяти участь у сертифікації педагогічних працівників у 2020 році»


від 27.09.2019 №134 «Правила проходження в 2019 році незалежного тестування фахових знань і вмінь педагогічних працівників»


від 07.08.2019 №121 «Деякі питання проведення незалежного тестування професійних компетентностей педагогічних працівників у 2019 році»


від 01.03.2019 №35 «Про затвердження Загальної характеристики тесту незалежного тестування фахових знань та умінь учителів початкових класів, які виявили бажання взяти участь у сертифікації педагогічних працівників у 2019 році»


Наказ Державної служби якості освіти від 01.04.2019 №01-11/16 «Про затвердження форми анкети самооцінювання професійних компетентностей учасників сертифікації»


Наказ Державної служби якості освіти від 01.03.2019 №01-11/9 «Про затвердження Методики експертного оцінювання професійних компетентностей учасників сертифікації»


Наказ Державної служби якості освіти від 01.03.2019 №01-11/10 «Про затвердження форми експертного висновку та методичних рекомендацій експертам щодо її заповнення»


Наказ Міністерства соціальної політики від 10.08.2018 №1143 «Про затвердження професійного стандарту “Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти”»

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень