A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, молоді та спорту
Мостиської міської ради Львівської області

ПРОЕКТИ

За умов реформ державного управління в різних галузях суспільства поступово перетворюється на демократичне. Ці зміни спостерігаються й у галузі освіти. Вони, зокрема, втілюються у нормативно-правових документах, таких законах України: «Про освіту» (2017), «Про загальну середню освіту» (2020), а в урядових рішеннях – Національній стратегії розвитку освіти в Україні на період до 2021 року (2013), Концепції «Нова українська школа» (2016) та ін.
Інтегруючись в європейський та світовий освітній простір, Україна має враховувати напрацювання, характерні для управління галуззю в інших країнах. Деякі з них можна розглядати не лише як приклад для вивчення, а й як модель для запровадження на базовому рівні реформованої територіальної громади за умов врахування національних особливостей української системи освіти.
Ця ідея лягла в основу проєкту «Реформа освіти: виклики об’єднаним територіальним громадам», ініційований благодійною організацією «Центр освітніх ініціатив». Проводився він із залученням експертів ГО «Європейський діалог» за фінансової підтримки Посольства США в Україні.
Проєкт зосереджується на освітніх проблемах, які не достатньо вирішуються на даний момент в Україні:
1. Проблеми з методичним супроводом забезпечення якості освітніх послуг на рівні ОТГ.
2. Недостатнє залучення громадян до прийняття управлінських рішень у сфері освіти.
При цьому проєкт планує залучав досвід функціонування системи управління середньою освітою на рівні штатів США.
Проєкт тривав до листопада 2021 року та передбачав низку діяльностей та заходів:
- проведення аналітичних досліджень,
- впровадження 4-х пілотних моделей методичних служб територіальних громад на засадах міжмуніципальної співпраці у Львівській та Чернігівській областях;
- створення на основі міжмуніципального співробітництва у відібраних територіальних громадах;
- поширення результатів та інформаційно-організаційний супровід проєкту.

НАВЧАЛЬНІ курси

ПРОГРАМА розвитку освіти Мостиської територіальної громади Львівської області на 2021/2025 рр.

РІШЕННЯ №4 XVII сесії VIII - го скликання від 13.09.2021 Мостискої міської ради Львівської області

ДОГОВІР міжмуніципального співробітництва

ПОРІВНЯЛЬНИЙ аналіз забезпечення якості освітніх послуг в США та Україні

ПОРІВНЯЛЬНИЙ аналіз моделей державно-громадського управління середньою освітою в США та Україні

ОСВІТНІЙ фільм "Державно-громадське управління системою середньої освіти у США та освітні округи"

 

ПРОЄКТ " РЕФОРМА освіти: виклики об'єднаним територіальним громадам"

28 вересня 2021

У вересні відбулося засідання колегії при відділі освіти Мостиської міської ради. Під час засідання відбулося обговорення підсумків проєкту«Реформа освіти: виклики для об’єднаних територіальних громад», який реалізується за фінансової підтримки Посольства США в Україні. Учасникам ще раз представили головні результати проєкту- розроблену Стратегію розвитку освіти Мостиської міської ради, Договір про міжмуніципальне співробітництво, обговорено перелік обладнання, яке буде закуповуватись у рамках проєкту.

20 липня 2021

Відбулося засідання освітньої ради Мостиської громади. Під час засідання продовжилась робота над створенням Програми розвитку освіти Мостиської міської ради. Зокрема, учасники зустрічі працювали надSWOT-аналізом (сильні і слабкі сторони) до Програми розвитку освіти Мостиської громади за основними напрямками:

- середня освіта,

- дошкільна освіта,

- позашкільна освіта,

- фінансування освітньої галузі громади,

- мережа освітніх закладів громади,

- професійна підготовка педагогічних працівників.

Також відбулося визначення проблем освітньої галузі Мостиської громади за шістьома напрямками та бачення шляхів їх подолання (прообрази майбутніх проєктів до Програми).Поштовхом до створення освітньої ради Мостиської громади стала участь у проєкті «Реформа освіти: виклики для об’єднаних територіальних громад», що реалізовується БО «Центр освітніх ініціатив» за фінансової підтримки Посольства Сполучених Штатів в Україні.Особливо приємно відзначити, що учать у проведенні засідання взяла представниця Посольства США в Україні Віра Тарновська.

29 червня 2021

Продовжуємо реалізовувати проєкт «Реформа освіти: виклики для об’єднаних територіальних громад», що реалізується БО «Центр освітніх ініціатив» за підтримки посольства США в Україні.В рамках проєкту відбулося засідання освітньої ради, а також консультаційний візит координаторапроєкту.Під час зустрічі ще раз детально було проаналізовано дані аудиту освітньої мережіМостиськоїгромади за усіма напрямками - дошкільна, середня, позашкільна освіта, мережа закладів, фінанси, професійний розвиток педагогів.Також розпочалась робота над створенням Програми розвитку освітиМостиської територіальної громади. На наступних зустрічах плануємо продовжити працювати над програмами, зокрема перейти до написання каталогу проєктів, спрямованих на реалізацію даних програм.

30 квітня 2021

Відбулося підготовче засідання для створення колегії при відділі освіти Мостиської міськоїради. Серед інших завдань колегія братимеучасть у розробці Договорупро міжмуніципальне співробітництво щодо Центру професійного розвитку педагогічних працівників, у розробці Стратегії розвитку освіти Мостиськоїгромади. Консультаційну підтримку для втілення зазначенихвище завдань надавав координатор проєкту «Реформа освіти: виклики для об’єднаних територіальних громад», який реалізується за фінансової підтримки Посольства США в Україні.

25 березня 2021

Пропонуємо вашій увазі відеоролик про те, як побудоване управління середніми школами у США та як там функціонують освітні округи.Відео створене у рамках проєкту «Реформа освіти: виклики для об’єднаних територіальних громад», який реалізується за фінансової підтримки Посольства США в Україні, щоб продемонструвати досвід США у залученні мешканців до управління системою середньої освіти та прийняття відповідних рішень.

https://www.youtube.com/watch?v=gBYf2IrvsiQ

17 березня 2021

У Львові 17 березня відбувся другий тренінг для представників Бродівської, Заболотцівської, Підкамінської, Мостиської, Судововишнянської, Шегинівської територіальних громад, які беруть участь у проєкті «Реформа освіти: виклики для об’єднаних територіальних громад», який реалізується за фінансової підтримки Посольства США в Україні.Тренінг стосувався тематики налагодження діяльності Центрів професійного розвитку педагогічних працівників та ефективної роботи системи освіти на рівні громади.Під час тренінгу для учасників були висвітлені наступні теми:

- Порівняльний аналіз моделей державно-громадського управління середньою освітою в США та Україні. Завдання територіальних громад щодо забезпечення якісних освітніх послуг;

- Система фінансування освітньої галузі в Україні в умовах реформування освіти та нового адміністративно-територіального поділу;

- Інструменти для проведення досліджень освітніх мереж (калькулятор перспективної мережі, калькулятор освітніх індикаторів) та шляхи;

- Майстер-клас з практичного використання калькуляторів на основі даних освітніх мереж учасників заходу.

5 березня 2021

У Львові 5 березня відбувся перший тренінг для представників Бродівської, Заболотцівської, Підкамінської, Мостиської, Судововишнянської, Шегинівської територіальних громад, які беруть участь у проекті «Реформа освіти: виклики для об’єднаних територіальних громад», який реалізується за фінансової підтримки Посольства США в Україні.Тренінг стосувався тематики співробітництва територіальних громад, укладання договору про співробітництво, в тому числі у сфері спільного фінансування кількома громадами Центру професійного розвитку педагогічних працівників.Під час тренінгу були висвітлені наступні тематики:

- Що таке співробітництво територіальних громад, основні поняття;

- Яка процедура укладання Договору про співробітництво територіальних громад;

- Форми співробітництва територіальних громад, яка із форм найбільш зручна для співробітництва у сфері фінансування Центру професійного розвитку педагогічних працівників;

- Як правильно укласти Договір про співробітництво територіальних громад;

- Як правильно оформити документацію, яка супроводжує процес укладання Договору.

Із розробленим курсом щодо співробітництва територіальних громад можна ознайомитися тут: http://dialog.lviv.ua/spivrobitnitstvo-teritorialnih.../

10 лютого 2021

 

Команда БО Центр освітніх ініціатив спільно із партнерами з ГО Європейський діалог відвідали Мостиську ТГ у рамках проєкту «Реформа освіти: виклики для об’єднаних територіальних громад», який реалізується за фінансової підтримки Посольства США в Україні. На зустрічі із представниками Відділу освіти Мостиської міської ради,  директорами шкіл обговорили актуальні проблеми освіти Мостиської громади. Експерти та координатор проєкту уточнили із освітянами показники аудиту їхньої освітньої мережі, а також практичні кроки щодо створення громадської Колегії при Відділі освіти.

 

30 січня 2021

 

Презентуємо ще одне аналітичне дослідження, підготоване командою  "Центр освітніх ініціатив" у рамках проєкту «Реформа освіти: виклики для об’єднаних територіальних громад», який реалізується за фінансової підтримки Посольства США в Україні.

Дослідження доступне за посиланням у наших колег на сайті: http://dialog.lviv.ua/porivnyalniy-analiz-modeley.../

 

21 січня 2021

 

Презентуємо аналітичне дослідження, підготоване  командою  "Центр освітніх ініціатив"   у рамках проєкту «Реформа освіти: виклики для об’єднаних територіальних громад», який реалізується за фінансової підтримки Посольства США в Україні.

Дослідження доступне за посиланням у наших колег на сайті: http://dialog.lviv.ua/porivnyalniy-analiz-zabezpechennya.../

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень