СЕРПНЕВА ОСВІТЯНСЬКА КОНФЕРЕНЦІЯ 2023 РОКУ

Дата: 30.08.2023 10:33

Серпнева освітянська конференція 2023 – своєрідний старт нового навчального року

Як завжди, цей захід не просто аналіз здобутків освіти за минулий рік і окреслення перспектив розвитку на наступний, а й джерело освітянського натхнення, позитиву й драйву від спілкування з колегами та однодумцями.

«Насамперед хочу зазначити, що сьогодні у всіх нас є можливість будувати плани на майбутнє завдяки титанічним зусиллям Збройних сил України. Вони – непереможні! А непереможні тому, що їх виховали справжні вчителі. А відтак, сьогодні, розмірковуючи над перспективами України, зокрема Мостиської громади, насамперед треба відзначити роль Вчителя, адже завдяки йому Україна стоїть. Тому, слава українському Вчителю!»,- зазначила міський голова Мирослава Пельц.

Освітня конференція розпочалась з хвилини мовчання у пам’ять про наших захисників, завдяки героїзму та подвигу яких сьогодні освітяни готуються до нового навчального року.

Всупереч війні освіта залишається пріоритетним напрямом. У 2022-2023 навчальному році з бюджету Мостиської міської ради на освіту виділено понад 98 мільйонів гривень.

Надія ГНАТОВСЬКА – начальниця Відділу ОМС Мостиської МР наголосила: «Виховуємо дітей Перемоги, не дітей війни. Особлива увага приділяється безпечному простору у ЗО – це допомогти дітям зрозуміти, що їх бачать, чують та розуміють. Відзначила ефективне використання  у ЗЗСО громади єдиної платформи дистанційного навчання LMS Moodle .

Щодо кібербезпеки, медіаграмотності :

• Підготовлено тренерів для навчання педагогічних працівників інтеграції медіаграмотності в освітній процес.
  • Захист дітей від кібербулінгу.
  • Психологічні засади
  • медіаграмотності
  • Завдання медіаосвіти у школі
  • Спілкування з медійниками
  • Формування позитивного іміджу ЗО

Світ вимагає розвивати нові медіаосвітні компетентності.

У трьох закладах освіти стартував проєкт «Освітні втрати Львівщини»

(ОЗ «Мостиський ЗЗСО №1, 2 I-III ступенів», Ліцей №3 м. Мостиська імені Святої Королеви Ядвіги) та проєкт «Mental Health for Ukraine (MH4U)».

Пріоритетом залишається безпечний простір – формування стійкості до стресу у дітей та дорослих:

• психологічна допомога;

-тренінгові заняття з профілактики емоційного вигорання вчителя;

підтримати дитину, родину  дитини  в стресовій ситуації — завдання кожного вчителя.

Акцентувала очільниця освіти увагу і на новому Положенні до атестації (наказ МОН від 09.09.2022 року, який набирає чинності з 01 вересня 2023 року).

Виходячи із вищезазначеного керівник закладу освіти має бути проактивним управлінцем, а саме: створити умови для професійного розвитку, навчання, самореалізації вчителів,  а також забезпечити сучасний освітній простір, щоб діти могли розвиватися й мати місця для комунікації і навчання.

Зміст і сенси освіти — зміни освітніх програм,  форматів навчання.

Важливо для керівника закладу на сучасному етапі:

• створення сучасної ефективної мережі закладу освіти;
  • зміна принципів підбору та навчання працівників та менеджерів освіти  і науки на всіх рівнях;
  • цифровізація та моніторинг якості освіти;
  • зміна принципів оплати праці…

Важливим чинником залишається безпека у школах. Протягом літа проведено поточні ремонти укриттів, де можливо, збільшено кількість місць. З 1 вересня 2023 року  заклади загальної середньої освіти працюватимуть в очному форматі. Дітям, які знаходяться за кордоном, надано можливість здобувати освіту за індивідуальною формою (екстернат, сімейна).

За високий професіоналізм, багаторічну сумлінну працю, відданість професії та активну громадянську позицію наші педагоги були нагороджені грамотами та подяками.