ВИВЧЕННЯ ДЕРЖАВНОГО СТАНДАРТУ БАЗОВОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ НУШ, 5 КЛАС

Дата: 21.06.2022 13:27

На базі Відділу ОМС Мостиської міської ради Львівської області  14 червня 2022 року відбулося очне засідання освітянської спільноти вчителів зарубіжної літератури            ( Марія БІШКО –консультант Центру ПР ПП Мостиської міської ради) щодо обговорення (вивчення) Державного  стандарту базової середньої освіти», а саме:

- як реалізувати мету базової середньої освіти, на яких ціннісних орієнтирах вона ґрунтується;

-  вимоги до обов’язкових результатів навчання;

-  ключові компетентності; що є основою формування ключових компетентностей

- які вміння є наскрізними в усіх ключових компетентностях;

- вимоги до результатів навчання учнів  за освітніми галузями;

- обов’язкові результати навчання учнів та позначення їх індексами.

Проаналізовано мету мовно-літературної освітньої галузі – це  розвиток компетентних мовців і читачів із гуманістичним світоглядом, які володіють українською мовою, читають інформаційні та художні тексти, зокрема класичної та сучасної художньої літератури (української та зарубіжних), здатні спілкуватися мовами корінних народів і національних меншин, іноземними мовами  для духовного, культурного та національного самовираження та міжкультурного діалогу, для збагачення емоційно-чуттєвого досвіду, творчої самореалізації, формування ціннісних орієнтацій і ставлень.

Обговорено Вимоги до обов’язкових результатів навчання учнів з
мовно-літературної освітньої галузі (українська мова як державна, українська література, зарубіжні літератури (у перекладі українською мовою) зазначені в додатку 3.